وبلاگ

فرشته‌ها چه شكلى‌اند؟

امیررضا آرمیون کتاب «مـن و مـا!» ٢٠ مرداد ١٣٩٤ 0 عدد 2294 بار
فرشته‌ها چه شكلى‌اند؟

 

فرشتهها چه شكلىاند؟

«گوستاو كوربه» يكى از نقاشان سبك «رئاليسم» در پاسخ به اين سؤال كه فرشتهها چه شكلى هستند، مىگويد: «من نمىتوانم يك فرشته نقاشى كنم، چون هرگز يك فرشته نديدهام.» اما من به عنوان يك مربى نقاشى هرگز با گفته كوربه موافق نبودهام و به همين خاطر سر كلاسهايم بارها از بچهها خواستهام كه تصوير يك فرشته زيبا را برايم نقاشى كنند.

در يكى از روزها، سر يكى از كلاسهايم نيز از هنرجوها همين را خواستم و بچهها شروع كردند به نقاشى كردن. «روژين» هم يكى از آنها بود كه روحيه بسيار لطيف و در عين حال پرجرأتى داشت. او از معدود بچههايى بود كه شخصيت مستقلى داشت و به ندرت از من راهنمايى مىخواست. آن روز هم قبل از اينكه گفتههاى من تمام شود، روژين مدادرنگىهايش را بيرون آورد و كارش را شروع كرد...

پس از چند دقيقه، بالاى سر هر كدام از بچهها رفتم و سؤالهايشان را جواب دادم. بيشتر فرشتههاى آن روز، دختران زيبارويى بودند كه با يك جفت بال سفيد پرواز مىكردند.

اما نقاشى روژين با همه نقاشىها تفاوت داشت! با خودم گفتم «شايد اينبار هم روژين موضوع ديگرى را براى نقاشى در نظر گرفته است.» بنابراين براى پى بردن به آن، منتظر ماندم كه نقاشىاش را كامل كند. رفته رفته برگه نقاشى روژين با قلبهايى به رنگ قرمز كه ميان نقاط رنگى شناور بودند، پر شد. به آرامى پرسيدم: «روژين! مىشه بگى چى كشيدى؟»

با تعجب نگاهم كرد و گفت: «خُب، اينها فرشتهاند ديگه!»

آن روز من درس بزرگى از روژين 9ساله آموختم. او به من آموخت كه قلبهايى اطرافمان هستند كه همگى فرشتهاند؛ قلبهايى خالص، پاك و زيبا كه موهبت خداوندند و هرگاه به آنها نياز داشته باشى، همراه تو خواهند بود و به ياريت مىآيند و بر خلاف گفته كوربه، به راحتى مىتوانى آنها را ببينى؛ فقط كافى است اندكى تأمل كنى.

 

يك قلب مهربان، چشمهاى از شادى و آرامش است.

                                                                         جورج واشنگتن

 

برگرفته از جلد دوم کتاب «مـن و مـا!» - داستانهای کوتاه و شگفت‌انگیز

چاپ اوّل: تابستان 93 / چاپ هفتم: بهار 94

مترجم و گردآور: امیررضا آرمیــون

نشر: ذهن آویز

فروش در کلیه کتابفروشی‌ها و شهر کتاب‌ها

فروش پستی: مؤسسه گسترش فرهنگ و مطالعات (02177351016)

فروش اینترنتی: www.Bekhan.com

 

اشتراک گذاری در فیسبوک بازگشت
  • تا این لحظه، نظری برای این پست ثبت نگردیده است.
نام :  
ایمیل :  
متن :  
  ارسال نظر

ارتباط با ما

نام :
ایمیل :

عضویت در باشگاه خوانندگان کتاب های دکتر آرمیون:

1) اشتراک ایمیلی:
 

2) ارسال یک پیامک خالی به شماره: 3000909070

آخرین ها: